How to Make Turkey Cake Balls

Sharon Zambito, owner of SugarEd Productions and longtime Cake Central member (CC user sugarshack), created this fun and festive tutorial that shows you exactly how to create darling turkey cake balls. Perfect for making with the kids who come over on Thanksgiving or as a lovely way to garnish table settings, these feathered friends are sure to impress guests!

Sierra Exif JPEG

Sierra Exif JPEG

Materials

Cake balls
Candy googly eyes
Cookie cutters
Craft knife
Fondant
Frosting
Parchment paper
Piping bags
Piping tips
Whoppers

turks10

1. You will need Whopper candies and your dipped cake balls in the flavor of your choice.

turks9

2. Cut the fondant  “feathers” by  using 3 sizes of blossom cutters. See the brown ones? Ignore those. I decided later that I did not like the brown feathers so I  left them off.

turks11

3. If you like, hit the edges of them with some airbrush color to make them pop and give them dimension.

turks12

4. To make the little front wings,  cut two petals out of a blossom with a craft knife.

Sierra Exif JPEG

5. Attach a whopper for his head, 3 blossoms for his fan of feathers, and his side wings with melted chocolate.

turks14

6. Attach candy googly eyes, and pipe his beak and that jiggly red thing with royal icing.

turks17

7.  To make the base he is standing on, pour some melted chocolate into a round cookie cutter that has some wax or parchment paper under it. Pop it into the freezer until fully firm and release it from the cutter.

Sierra Exif JPEG

8. Use two more petals cut and carved out with a knife to make his feet.

Sierra Exif JPEG

9. Attach the turkey and his feet with chocolate to the base.

Sierra Exif JPEG

I simply adore these turkey cake balls. I can see them sitting on top of a bread plate at each place setting on the Thanksgiving dining table.  Your guests will simply go nuts over them, and you will get rave reviews for being such a clever confectionery creator.
I hope you try them out!
Happy turkey-ing,
Sharon

Sierra Exif JPEG

Comments (11)

on

Hasta yatağı kiralama pek çok nedenden ötürü tercih edilir. Bunların başında, yatan hastanın iyileşme süresinin kısa olması gelir. İkinci neden ise maliyet unsurudur. Kiralanan hasta yatakları, satın alınan yataklara nazaran oldukça ekonomik seçenekler arasındadır. İşi biten hasta yataklarının, firma tarafından geri alınmış olması da evlerde yer işgalini önleyecektir. Elektrikli hasta yatağıkiralayan firmaların başında Radikal Medikal Firması önde gelir. Hasta yataklarında satış hizmetinde sunulan koşullar, kiralama seçeneğinde de sunulmaktadır. İki, üç ve dört motorlu olan çalışma prensipleri, hastanın rahat ve konforunu sağlamaya yöneliktir. Hasta yataklarının bakımı yapılmış olup, kurulumu firma tarafından yerinde yapılacaktır.

on

Hasta yatağı fiyatları, en başta yatağın sahip olduğu nitelikler olmak üzere, pek çok temel faktöre bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Farklı sağlık problemlerinin gerektirdiği özel çözümler, gelişmiş yatak teknolojisi ile sunulmaktadır. Hareket yeteneğini kısmen veya tamamen kaybetmiş hastaların hareketsizliğe bağlı sağlık sorunlarının gerektirdiği ihtiyaçlar, yatakların manuel veya otomatik özellikleri ile giderilmektedir. Bu nitelikler, başta hastanın beslenmesi ve temizliği gibi gündelik ihtiyaçlarında hastanın ve bakımından sorumlu olan kişilerin hayatını kolaylaştırmaktadır. Yatağın hareketli aksamları, hastanın incitilmeden hareket ettirilmesini sağlarken, bakıcının da mümkün olan en az fiziksel müdahalesini gerektirmektedir. Ayrıca hasta yatağı kiralama fırsatı da mevcuttur. Gelişmiş hasta yatakları hakkında detaylı bilgi ve yatak temini yardımı için, emek sağlık firmasından hizmet alabilirsiniz.

on

Çiçekçiler ile anlaşma değil kendi dükkanları ile, aynı gün içinde gönderilmek üzere Çiçek Siparişiniz için, birbirinden güzel çiçek düzenlemelerini sevdiklerinize teslim eden bir Web sitesi. Türkiye’de kendine ait çiçek dükkanları ile, yüzlerce Çiçek Siparişi ve onların tek tek çiçek ve hediyelerini tasarlayarak sevdiklerine ulaştırılır.

on
Türkiye’de aynı gün içinde Çiçek Siparişi için tüm çiçek ve düzenlemeler bulunmaktadır. Çiçek dükkanlarımızdan, Türkiye'de aynı gün için çiçek teslimatı yapmaktadırlar. Web sitemizi kullanarak aynı gün Türkiye'de çiçek siparişi, verebilirsiniz ve Türkiye'de çiçek sunan dükkanlarımızı seçebilirsiniz. Türkiye’de anlaşmalı Çiçekçiler ile değil kendi Çiçek dükkanlarımız ile çalışmak daha büyük, daha güzel bir buket ve tam zamanında teslimat ve fiyat konusunda mükemmel bir hizmet anlamına gelir. <a href="https://www.lilyumcicek.com">çiçek mersin</a>

on

Çiçek Siparişi için tüm çiçek ve düzenlemeler bulunmaktadır. Çiçek dükkanlarımızdan, Türkiye'de aynı gün için çiçek teslimatı yapmaktadırlar. Web sitemizi kullanarak aynı gün Türkiye'de çiçek siparişi, verebilirsiniz ve Türkiye'de çiçek sunan dükkanlarımızı seçebilirsiniz. Türkiye’de anlaşmalı Çiçekçiler ile değil kendi Çiçek dükkanlarımız ile çalışmak daha büyük, daha güzel bir buket ve tam zamanında teslimat ve fiyat konusunda mükemmel bir hizmet anlamına gelir. çiçek gönder