The price you charge for cakes is dependent upon so many factors: your market, expenses, etc. That being said, I would do this 8" cake for $100.
Like the others said, so many factors go into pricing. For me, since I am just a hobby baker and am not too concerned about making a substantial profit for a business, I would charge about $100. But if I were the owner of a business I guarantee the cost would be more because there would be more overhead costs that I would need to worry about in my actual pricing.
$4 per is good for the cake, flowers & shells — if I was making the unicorn and turtle too i’d charge more though, like a dollar, dollar fifty more depending on what mood I was in ![]()
Quote by @%username% on %date%
%body%
