3
replies
sillywabbitz
Posted 11 Jun 2012 , 6:23pm
post #2 of 4
Depends on the size and complexity of the figure? Are you talking about all gumpaste/fondant figures...rice krispy treat figures?
How long does it take you to make figures? What do you pay yourself hourly? If a figure will take you 2 hrs to make, figure what you pay yourself per hour then add in cost of materials and a small increase for specialty item and that should give you your price.
Quote by @%username% on %date%
%body%