3
replies
Cake_Princess
Posted 21 Nov 2005 , 4:43pm
post #2 of 4
I would suggest that you figure out how much it takes you to make one loaf. Included all ingredients, packaging etc. Then tack on the appropiate profits. YOu dont want it too much over what they would pay for it over the grocery store and u don't want it so low that you are not making much. Check out what they sell if for @ The grocery/bakery. This way they dont feel ripped off.
Quote by @%username% on %date%
%body%