3
replies
To cover the cost of my ingredients, time, labor, overheads, and make a profit i would charge $3/serving. You'll need to figure all of these things out though as each of these cost are completely different for each of us and how much i want to make per hour may be very different from what you want to make.
jason_kraft
Posted 27 Oct 2010 , 9:26pm
post #3 of 4
You should charge your cost for the cake (including ingredients, labor, and overhead) plus 20-30%.
Quote by @%username% on %date%
%body%