You're going to get alot of different answers to this question. Like what did it cost you, what do you want to make per hour, etc, etc. Many on here charge $1 per inch. Personally, I charge $24 a dozen--- it just makes it simpler. If it's a variety-- then some may be smaller than others. To me, it evens out. Some people in my town still balk at $2 per cookie. Now if the design got more complicated or they wanted glace or royal, I would charge more.
Those are beautiful cookies, you should try to get 3 to 4 dollars a cookie, but many people can't pay that much or won't; they don't realize how much work goes into them. My answer to your question is, get the most you can or whatever your market will bear and goodluck ![]()
please don,t charge less than $2.00 a cookie. more if you can. this is a lot of work rolling out fondant . cutting out patterns . making the beutiful flowers. etc. just as much work as glace or r/i. get all you think you can. they are beautiful.you either made your fondant.(lot of work) or you bought it(expensive). so there you go!!
Quote by @%username% on %date%
%body%