cupncake1 Posted 17 Sep 2011 , 6:05pm
post #1 of

I would like to make some but does anyone know what the going price should be per dozen? Im in California

1 reply
scp1127 Posted 18 Sep 2011 , 4:47am
post #2 of

Google them. I'm not sure about CA... I'm on the other side. I plan on offering them before Christmas. Mine will be $1.00 to $1.50 each. I will be providing a very nice gift box, so that will be added if they want it. I think my box is about $2.30. I have bought specialty inredients... powdered natural ingredients for flavors and some odd flavors. I will also only use ganache, European buttercreams, and gourmet jams. This drives my price up.

Quote by @%username% on %date%

%body%