Sweet Bread Pricing

Business By Suzie757 Updated 30 Oct 2007 , 1:18pm by FlowerGirlMN

Suzie757 Posted 29 Oct 2007 , 11:17pm
post #1 of 3

I know it's truly not cake related but what do those of you who make banana , pumpkin,etc. bread charge per loaf ? With the holidays approaching these are becoming more popular. THANKS icon_smile.gif

2 replies
colabutterfly Posted 30 Oct 2007 , 1:02pm
post #2 of 3

Hello,
Try going to your local Grocery Stores and check their prices out. Then start adding for cost and your time. I do this for all my baking items to get a base price for my area. I hope this helps.... " My first post" icon_eek.gif

FlowerGirlMN Posted 30 Oct 2007 , 1:18pm
post #3 of 3

I'm starting with $7/loaf this year, and gonna see how it goes!

Quote by @%username% on %date%

%body%